wtorek, 30 czerwca 2015

36. Magdalena Gwizdoń

Cześć,

Dzisiaj ostatni autograf prezentowany w czerwcu, a zarazem ostatni który dostałem od Polskiego Związku Biathlonowego - należy on do Magdaleny Gwizdoń.

Pani Magdalena to chyba najbardziej utytułowana biathlonistka, którą prezentuję:  wielokrotna mistrzyni Polski, wielokrotnie stawała na podium zawodów Pucharu Świata, trzykrotna medalistka Mistrzostw Europy, dziesiąta zawodniczka zawodów Grand Prix. Uczestniczka igrzysk olimpijskich w Turynie 2006. Reprezentuje klub KKS Bielsko-Biała. 1 grudnia 2006 jako pierwsza Polka zwyciężyła w zawodach PŚ.
Najlepsze miejsce w dotychczasowych startach w mistrzostwach świata zajęła w Östersund. 9 lutego 2008 była 7. w sprincie, ale w wyniku błędu organizatorów w oznakowaniu trasy (trasę pomyliło również kilka innych zawodniczek) tuż przed metą pomyliła trasę, co kosztowało ją stratę kilkunastu sekund i prawdopodobnie brązowy medal.
Jest dwukrotną medalistką (złoto w sprincie 7,5 km – drużynowo, a także brąz w drużynowym biegu patrolowym na 15 km) zimowych światowych wojskowych igrzysk sportowych w Dolinie Aosty (2010).

Jak już wspomniałem wcześniej, biathlonistki mają świetne karty, na których składają podpisy. Warto je mieć w swojej kolekcji.

Tym samym kończę prezentację autografów od polskich biathlonistek- następne podpisy to już będzie niespodzianka :)

Jak zdobyty : Prośba na adres:

Polski Związek Biathlonu
  ul. T. Kościuszki 84
40-519 Katowice
Ile czekałem:27 dni
Oryginalny : Tak

4 komentarze: