poniedziałek, 17 sierpnia 2015

50. Guillermo Ochoa

Witam wszystkich!
Pora na równy 50 autograf na moim blogu. Dzisiaj prezentuję wyjątkowy podpis - jak przystało na niemal okrągły jubileusz. Przyznam się, że bardzo długo zastanawiałem się, który autograf, którego jeszcze nie prezentowałem nada się do tego jubileuszowego numerka. Chciałem, żeby pod nim znalazł się autograf, który jest dla mnie szczególnie ważny. Po tych długich zastanowieniach wreszcie wybrałem Guillermo Ochoę.

Guillermo to meksykański bramkarz. Dla mnie osobiście jeden z NAJLEPSZYCH bramkarzy na świecie - i chyba najmniej docenianych, bo nie grał w żadnym większym klubie. W swojej karierze grał w trzech klubach : w meksykańskiej Americe (239 meczy), w AC Ajaccio (112 meczy) i w hiszpańskiej Maladze, gdzie niestety jest rezerwowym bramkarzem.

Czemu właśnie ten okrągły numerek poświęciłem graczowi, który nie jest podstawowym zawodnikiem przeciętnego hiszpańskiego klubu ( bo jak inaczej nazwać 9 w poprzednim sezonie Malagę) ?. Pamiętam dwa genialne mecze Guillermo ( genialnych meczy miał więcej, ale w mojej pamięci zapadły dwa z nich). Mecz pierwszej kolejki ligi francuskiej w 2013 roku - PSG vs AC Ajaccio  zremisowanym 1:1. przy czym PSG oddało 39  strzałów na bramkę, a AC Ajaccio bodajże 2 albo 3 . Remis uratowany genialnymi interwencjami meksykańskiego bramkarza. Tutaj link do skrótu z tego spotkania : https://www.youtube.com/watch?v=HOKKgSN98TM

Oraz drugi mecz, podczas mundialu w Brazyli, gdzie Ochoa niemal samotnie walczył z całą reprezentacją Brazylii ---> https://www.youtube.com/watch?v=PQoKdpbGZbw

Dla mnie to jeden z najlepszych bramkarzy na świecie, tylko mający pecha co do klubów, w których gra, bądź złego Menagera. Pamiętam, że niegdyś sam AC Milan był zainteresowany sprowadzeniem go na San Siro. Szkoda, naprawdę szkoda, bo Guillermo zapamiętają tylko najwięksi fani reprezentacji Meksyku, a za kilka lat ta postać będzie niemal nie znana dla przeciętnego wielbiciela piłki nożnej.

W tym miejscu chciałem podziękować Mateuszowi za sprzedaż tego autografu, dla mnie jest on niezwykle ważny!

Jak zdobyty :Kupno
Ile czekałem: -
Oryginalny : Tak!

4 komentarze: