niedziela, 6 października 2019

574. Piotr Zieliński

Cześć,
Dziś chciałbym pokazać wam autograf należący do Piotra Zielińskiego. Zieliński to polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika we włoskim klubie SSC Napoli oraz w reprezentacji Polski. Uczestnik Mistrzostw Europy 2016 i Mistrzostw Świata 2018. Zieliński rozpoczął swoją karierę w Orle Ząbkowice Śląskie, skąd latem 2007 trafił do Zagłębia Lubin. Cztery lata później wyjechał do Włoch, gdzie związał się z Udinese Calcio. 2 listopada 2012 zadebiutował w barwach pierwszej drużyny podczas ligowego meczu z Cagliari Calcio, zmieniając w 91. minucie meczu Antonio Di Natale. 1 września 2014 został, do końca sezonu 2014/15, wypożyczony do Empoli FC, zaś w lipcu 2015 wypożyczenie zostało przedłużone o kolejny sezon. 24 października w meczu Empoli FC z Genoą (2:0) zdobył swoją pierwszą bramkę w Serie A. 4 sierpnia 2016 podpisał pięcioletni kontrakt z SSC Napoli. Kwota transferu wyniosła ok. 14 mln euro. W nowym zespole zadebiutował 21 sierpnia 2016 w zremisowanym 2:2, ligowym spotkaniu z Pescarą, zmieniając w 71. minucie Marka Hamšíka. 13 września 2016 podczas wygranego 2:1 meczu Napoli z Dynamem Kijów, zadebiutował w Lidze Mistrzów. 2 grudnia 2016 w ligowym meczu z Interem (3:0), zdobył swoją pierwszą bramkę dla Napoli. 7 stycznia 2017 przeciwko Sampdorii, rozegrał swój 100. mecz w Serie A. 21 listopada 2017 w wygranym 3:0 meczu z Szachtarem Donieck, strzelił swoją pierwszą bramkę w Lidze Mistrzów.
Autograf zdobyłem osobiście podczas zgrupowania Reprezentacji Polski.

Jak zdobyty : Osobiście