środa, 17 kwietnia 2019

513. Kamil Jóźwiak

Cześć,
Kolejny autograf jaki zdobyłem w odpowiedzi od Lecha Poznań jest podpis młodego pomocnika - Kamila Jóźwiaka. Kamil to wychowanek Juniora Zbąszynek, jako junior występował również w UKP Zielona Góra i Lechu Poznań. W sezonie 2014/2015 był graczem rezerw poznańskiej drużyny (III liga).
W pierwszym zespole Lecha Poznań i jednocześnie w Ekstraklasie zadebiutował 28 lutego 2016 w przegranym spotkaniu z Jagiellonią Białystok (0:2), w którym na początku drugiej połowy zmienił Kebbę Ceesaya. Pierwszego gola w najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej strzelił 15 maja 2016 w wygranym meczu z Ruchem Chorzów (3:0). Sezon 2015/2016 zakończył z 10 występami i jednym golem w Ekstraklasie na koncie. W lipcu 2016 wystąpił (wszedł na boisko w 75. minucie, zmieniając Macieja Makuszewskiego) w wygranym meczu o Superpuchar Polski z Legią Warszawa (4:1). W rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 rozegrał w Ekstraklasie sześć meczów.
Na początku stycznia 2017 został wypożyczony na pół roku do GKS-u Katowice. W rundzie wiosennej sezonu 2016/2017 rozegrał w I lidze 12 meczów, zdobywając dwie bramki w spotkaniach ze Stomilem Olsztyn (2:2; 10 marca 2017) i MKS-em Kluczbork (2:3; 20 maja 2017). W czerwcu 2017 powrócił do Lecha. 6 lipca 2017 zadebiutował w Lidze Europy w meczu pierwszej rundy eliminacji z macedońskim Pelisterem (3:0), w którym strzelił gola.
W listopadzie 2017 r. przedłużył kontrakt z Lechem do 2019 r. z opcją przedłużenia o kolejne 2 lata.
Autograf zdobyłem pisząc prośbę zbiorową na adres poznańskiego klubu.

Jak zdobyty :  Prośba na adres: