sobota, 17 grudnia 2016

193. Jerzy Dudek

Cześć,
Dziś przyszła wreszcie pora na podpis jednego z naszych najlepszych bramkarzy i jedynego jak dotąd polaka w drużynie Realu Madryt - Jerzego Dudka !
Jerzego Dudka wszyscy znają z pamiętnego finału Ligi Mistrzów  z 2005 roku, kiedy to Milan prowadził do przerwy 3:0, za bardzo uwierzył w pewne zwycięstwo - co skutkowało tym, że Liverpool doprowadził do wyrównania i serii rzutów karnych, gdzie bohaterem był Polak, broniąc trzy jedenastki graczy Milanu.
Do Realu trafił w 2007 roku jako wolny zawodnik i od początku było wiadomo, że będzie pełnił rolę zmiennika Ikera Cassilasa. Ostatnie spotkanie zagrał 21 maja 2011 roku przeciwko UD Almeríi. Żegnany oklaskami przez kibiców i przechodzący w szpalerze utworzonym przez kolegów z drużyny zszedł z boiska w 78. minucie meczu. Przed rozpoczęciem meczu pożegnalnego dostał od dyrektora sportowego Realu Madryt Jorgego Valdano i prezesa Florentina Péreza statuetkę z wygrawerowanym napisem: „Jerzy Dudek: Real Madrid 2007–2011”, a także koszulkę z podpisami zawodników i trenerów. Dlatego też wszyscy mówią, że Jerzy miał lepsze pożegnanie z klubem niż wychowanek Realu Iker Cassilas, który odszedł bez pożegnalnego meczu.... Niestety Real jest dość specyficznym klubem, z wielką historią ale zupełnie nie potrafiącym docenić swoich długoletnich piłkarzy...

Jerzy Dudek jest także 60-krotnym reprezentantem Polski a także najstarszym reprezentantem Polski w historii -  w dniu meczu miał 40 lat i 73 dni.

Autografy zostały zdobyte z pomocą koleżanki.

Jak zdobyty : Osobiście