środa, 4 listopada 2015

74. Marek Kamiński

Cześć,
Dzisiaj prezentuję podpis znakomitego polskiego podróżnika, o którym wszyscy pewnie słyszeli. Należy on do Marka Kamińskiego !!

Marek Kamiński to jedyny na świecie zdobywca dwóch biegunów Ziemi w ciągu jednego roku! Jakby tego było mało, wyczyn ten powtórzył z niepełnosprawnym Jaśkiem Melą kilka lat później.
Warto wspomnieć, że biegun południowy Marek Kamiński zdobył sam, przechodząc 1400 km w 53 dni.
Oprócz tego Pan Marek przeszedł pieszo Pustynię Gibsona, zdobył Mont Blanc, Masyw Winsona, Kilimandżaro oraz najwyższy szczyt Grenlandii
W 2015 roku wyruszył w pieszą wyprawę do Santiago De Compostella ( 4000 km)

Marek Kamiński jest także założycielem fundacji Marka Kamińskiego a także założycielem metody Biegun - która pomaga wszystkim osobom zdobyć swój własny biegun w życiu.

Do Marka Kamińskiego napisałem prośbę już w marcu, korzystając z formularza zgłoszeniowego na jego stronie. Niestety nie otrzymałem autografu, więc napisałem prośbę na facebooku. Czekałem tylko 9 dni i dostałem bardzo ładną pocztówkę - niestety najprawdopodobniej jest to nadruk, chociaż bardzo ciężko to stwierdzić.

Pocztówka jest bardzo ładna, ale chciałem mieć oryginalny podpis Marka Kamińskiego, dlatego kiedy zobaczyłem że będzie on gościem na Targach Książki w Krakowie nie czekałem długo.
Marek Kamiński miał być na spotkaniu o 15:30 - przyjechał dopiero po 17 - głównie przez zakorkowane miasto, ale tym lepiej dla mnie, ponieważ nie było zbyt wiele ludzi i można było spokojnie porozmawiać z polarnikiem.
Oczywiście poprosiłem o autograf na jednej z jego książek. Otrzymałem podpis z bardzo miłą dedykacją:

Jak widać podpis zdobyty osobiście się bardzo różni od tego na pocztówce. Oprócz tego mam także zdjęcie z podróżnikiem :)

Jak zdobyty :Prośba na facebooku (pocztówka), osobiście ( podpis w książce)
Ile czekałem: 9 dni (pocztówka)
Oryginalny : Tak !!!


7 komentarzy: