wtorek, 12 maja 2015

7. Ed Stafford - Wymarzony !!

Pytanie jak zdefiniować wymarzony autograf ?
Jest to podpis o którym się śni? Czy raczej podpis, dzięki któremu pragniemy zmienić coś w swoim życiu? 

Nie mam zbyt wiele wymarzonych podpisów od znanych osobistości. Może policzę je na palcu jednej ręki, ale z pewnością podpis Eda Stafforda należy do tych wymarzonych.

Ile razy słyszeliście, że każda, nawet najdłuższa podróż zaczyna się od pierwszego kroku? Ed zrobił tych kroków ponad 9 milionów idąc 860 dni wzdłuż Amazonki. Wszyscy myśleli, że przejście pieszo wzdłuż Amazonki jest niewykonalne - można powiedzieć, że początkowo wyśmiali pomysł Eda, tylko po to, żeby po 3 latach chylić głowy przed jego wyczynem.

Cała podróż została opisana w książce "Wyprawa wzdłuż Amazonki". Oprócz tego Ed filmował samodzielnie przebieg wyprawy, a film można bez problemu zobaczyć na Youtube.

Oprócz tego Ed jest pierwszym człowiekiem, który przeżył 60 dni na bezludnej wyspie nie mając absolutnie niczego oprócz kamery ! Tym samym wpisał się na dobre do annałów i historii survivalu.

Ed ma również inne pomysły. Kiedyś przyznał że chciałby okrążyć Ziemię przez oba jej bieguny i użyć do tego tylko siły swoich mięśni ( poruszając się kajakiem).


Do Eda pisałem przez facebooka, jak również przez formularz kontaktowy na jego oficjalnej stronie. W moim przypadku nie przyniosło to rezultatu, więc postanowiłem zdobyć prywatny adres mailowy Eda ( w końcu dla chcącego nic trudnego :) ) Wysłałem maila z potwierdzeniem odbioru i za kilka dni Ed odpisał " In the post today Mateusz. Should be with you in a couple of days " :)

Jak zdobyty :   Prośba na prywatny mail Eda Stafforda
Ile czekałem: 7 dni
Oryginalny :  Tak !!!!

3 komentarze:

  1. Gratuluję ;)
    autografy-patrycji.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Wspaniały autograf, gratuluję ;)

    http://autographsandthoughts.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń