niedziela, 19 lutego 2017

214. Jose Mourinho

Cześć,
Nadszedł czas pokazać wam autograf pochodzący od jednego z najlepszych trenerów na świecie - mowa o samym Jose Mourinho! Portugalczyk nigdy nie był piłkarzem nawet średniej klasy - w jego CV próżno szukać wielkich piłkarskich klubów - znajdziemy tam tylko zespoły z pierwszej i drugiej ligi portugalskiej, w których Mourinho nie łapał się nawet do pierwszego składu...
Jako trener jednak Jose Mourinho pisał swoją własną, wielką historię. Jego pasmo sukcesów trenerskich zaczęło się już w Benfice Lizbona - gdzie z 11 prowadzonych przez niego spotkań przegrał tylko dwa z nich. Następnie z portugalskim Uniao Leiria zajął 5 miejsce w lidze i awansował do Pucharu UEFA.  Tak naprawdę zasłynął na cały świat jako trener FC Porto - z którym zdobył dwa razy z rzędu Mistrzostwo Portugalii (2003 i 2004 rok), a także wygrał Ligę Mistrzów (2004) i Puchar UEFA (2003). Następnie prowadził londyńską Chelsea - zdobywając z nią dwukrotnie Mistrzostwo Anglii ( 2005 i 2006 rok), a także liczne puchary Anglii i Ligi Angielskiej. W pełni chwały przeszedł do włoskiego Interu Mediolan, z którym oprócz tytułu Mistrza Włoch zdobył po wielu latach puchar Ligi Mistrzów (2010). Nic więc dziwnego, że pokusił się o niego sam Real Madryt - jednak w Madrycie nie udało mu się wygrać Ligi Mistrzów, co rozzłościło prezesa Realu Madryt i przyczyniło się do zwolnienia Mourinho. Jose postanowił wrócić do Chelsea, z którą w 2015 roku sięgnął po Mistrzostwo Anglii a także Puchar Ligi Angielskiej. Obecnie jest szkoleniowcem Manchesteru United, w którym jednak nie do końca spełnia oczekiwania działaczy klubu. 

Mourinho jest znany ze swojej arogancji i pychy. Sam nazywał siebie "the special one", a tytuł ten błyskawicznie został pochwycony przez brytyjskie gazety. Podczas wywiadów niejednokrotnie twierdził iż nie jest najlepszym trenerem na świecie, ale nie zna lepszego trenera od siebie" 

Jak zdobyty : Wymiana
Ile czekałem: -
Jakość: Oryginał

7 komentarzy: