czwartek, 16 sierpnia 2018

414. Giampaolo Pazzini

Cześć,
Prezentowałem wam w poprzednim poście autograf pochodzący od Antonio Cassano - pora przedstawić więc autograf pochodzący od zawodnika, który przyszedł na miejsce Cassano do Milanu - Giampaolo Pazziniego. Pazzini to włoski napastnik grający obecnie w hiszpańskim Levante.
Giampaolo Pazzini zawodową karierę rozpoczął w 2002 w Atalancie, której jest wychowankiem. W debiutanckim sezonie strzelił dla niej 9 goli w 39 meczach drugiej ligi i awansował do Serie A.
W styczniu 2005 za 6,5 miliona euro włoski zawodnik odszedł do Fiorentiny, jednak pełnił rolę rezerwowego chociaż regularnie dostawał szanse występów – przez cały sezon wystąpił w 26 pojedynkach i zdobył 5 goli. Dobra forma prezentowana w 2005 spowodowała, że Giampaolo został wybrany najlepszym włoskim piłkarzem młodego pokolenia.
27 stycznia 2011 roku podpisał kontrakt z Interem Mediolan, a już następnego dnia pomyślnie przeszedł wszystkie testy medyczne. Sam Il Pazzo powiedział że Interowi się nie odmawia, lecz niełatwo jest mu rozstawać się z Sampdorią. 24 sierpnia został przedstawiony na San Siro jak zawodnik lokalnego rywala Interu - A.C. Milan. W drugą zaś stronę powędrował Antonio Cassano. Dla Milanu Pazzini zagrał 74 spotkania w trakcie któych zdobył 21 bramek.
Pazzini ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Włoch, dla których łącznie rozegrał 45 meczów i strzelił 15 goli. Najwięcej spotkań zanotował w drużynie do lat 21, w barwach której wystąpił 22 razy. Wziął z nią udział między innymi w Euro 2006 oraz Euro 2007. Wcześniej razem z reprezentacją do lat 19 wywalczył Mistrzostwo Europy 2003.
W seniorskiej reprezentacji Włoch Pazzini zadebiutował 29 marca 2009 w wygranym 2:0 spotkaniu z Czarnogórą w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2010. Na boisku pojawił się w 59. minucie zmieniając Vincenzo Iaquintę, a w 74. minucie ustalił wynik meczu na 2:0 dla Włochów. Pazzini wziął udział w Mistrzostwach Świata w RPA, na których był rezerwowym i zagrał tylko w spotkaniu z Nową Zelandią, kiedy pojawił się na boisku w 61. minucie.
Autograf zdobyłem dzięki wymianie z włoskim kolekcjonerem. Jest to kolejny -70 już autograf zawodnika związanego z Milanem.

Jak zdobyty : Wymiana