niedziela, 1 maja 2016

116. Pierre Emerick Aubameyang

Cześć,
Dzisiaj podpis dla mnie szczególnie ważny. Należy on do napastnika Borussi Dortmund Pieerra Emericka Aubameyang-a.
Podpis szczególnie ważny, ponieważ jeden z obecnie najlepszych napastników na świecie -  mający gabońskie korzenie swoją wielką piłkarską karierę zaczynał w Milanie. Do Milanu trafił już w wieku 17 lat razem z braćmi Catiliną i Willym. Grał w drużynie młodzieżowej Milanu, a następnie pełnił funkcję głębokiego rezerwowego w klubie z Mediolanu. W Milanie oficjalnie spędził 4 lata, nie grając żadnego oficjalnego meczu - klub oddawał go na wypożyczenia - najpierw do  francuskiego FCO Dijon. Następnie krótkie epizody w Lille, Monaco  i wreszcie AS Saint-Étienne. To właśnie ten klub zdecydował się wykupić go za 2 mln euro z włoskiego klubu. Decyzja o wykupieniu tego zawodnika była strzałem w dziesiątkę -  już w pierwszym sezonie we francuskim klubie strzelił 2 gole w 14 meczach - ale w drugim strzelił 19 bramek - zdobywając tym samym tytuł najlepszego afrykańskiego piłkarza we Francji. 
W 2013 roku zdecydował się przenieść za 15 mln euro do Borussi Dortmund gdzie gra aż do dzisiaj. W swoim debiucie w niemieckim klubie strzelił hattricka. Śmiało można powiedzieć że jest to jeden z najlepszych napastników obecnie na świecie. Szybki, zwinny i niezwykle bramkostrzelny. Czasami jednak brakuje mu wykończenia akcji i chyba wszyscy potwierdzą że czasami zdobywa gole z niewiarygodnych wręcz pozycji, a nie potrafi  wykończyć precyzyjnie akcji sam na sam z bramkarzem. Mam nadzieję, że będzie on jeszcze lepszym zawodnikiem, gdyż bardzo lubię tego piłkarza. 


Do Pierra Emericka Aubameyanga wysłałem dwa zdjęcia, list z prośbą, kopertę zwrotną i kupon IRC. Pisałem do niego dwa razy, za pierwszym razem nie doczekałem się odpowiedzi i postanowiłem napisać po raz drugi - tym razem skutecznie. Zarówno za pierwszym jak i drugim razem pisałem na adres Borussi Dortmund.
Jedno poniższe zdjęcie jestem skłonny oddać na wymianę.
Jak zdobyty : Prośba na adres :
 
Pierre - Emerick Aubameyang
Borussia Dortmund
BVB - Merchandising
Felicitasstrasse 2
44263 Dortmund
Deutschland

Ile czekałem: 28 dni
Jakość : Oryginał

7 komentarzy:

 1. Gratuluję =) Co powiesz na wzajemne dodanie swoich blogoów linków ? Pozdrawiam blizejgwiazd.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje!!! ^^ zapraszam na nowy post http://dreamerworldfototravel.blogspot.com/2016/05/andreas-wellinger-hejka-mamy-weekend.html

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratulację, zapraszam na relację :)
  http://skokinarciarskie98.blogspot.com/2016/05/relacja-z-memoriau-im-leopolda-i.html

  OdpowiedzUsuń