czwartek, 1 czerwca 2017

255. David Trezeguet

Data publikacji tego podpisu jest nieprzypadkowa - kiedy udało mi się zdobyć ten autograf to cieszyłem się jak dziecko :) Dlatego też prezentuję go właśnie dzisiaj - 1 czerwca czyli w dniu dziecka!
David Trezeguet  to jeden z moich najbardziej ulubionych piłkarzy z dzieciństwa. Pamiętam, że miałem koszulkę z jego nazwiskiem, którą bardzo chętnie ubierałem i mogłem w niej chodzić niemal codziennie. Co ciekawe Trezeguet występował w drużynie rywala mojego ukochanego klubu, a mimo wszystko i tak go darzyłem ogromną sympatią. W Juventusie grał przez 10 sezonów. Pozostał w Juventusie nawet po jego degradacji do Serie B za aferę korupcyjną w 2006 roku. Z dorobkiem 171 bramek jest drugim po Allesandro Del Piero najlepszym strzelcem Juve w historii. 

Z Reprezentacją Francji wygrał Mundial w 1998 roku i Mistrzostwa Europy 2000 - strzelając w finale, podczas dogrywki z Włochami złotego gola. Wystąpił też na mundialu w 2002 roku i Mistrzostwach Europy 2004 roku. Na Mundialu w 2002 roku w finale nie wykorzystał rzutu karnego i tym samym Reprezentacja Francji przegrała w pamiętnym meczu z Włochami tytuł Mistrza Świata.
Wraz z Thierrym Henry'm tworzył najlepszy reprezentacyjny atak na początku XXI wieku. 
Trezeguet znalazł się na prestiżowej liście FIFA 100 - czyli liście dla najlepszych piłkarzy stulecia.  
Autograf zdobyty drogą kupna, jednakże nie mogłem się powstrzymać przed zakupem autografu zdobytego osobiście srebrnym markerem na zdjęciu i posiadam w swojej kolekcji dwa autografy tego piłkarza.

Autograf poniżej jestem w stanie wymienić, ale liczę tylko na rozsądne i poważne propozycje :
Jak zdobyty: Kupno
Ile czekałem: -
Jakość: Oryginał - wymarzony !!

7 komentarzy: