środa, 20 stycznia 2016

92. Klaas-Jan Huntelaar

Cześć,
Wreszcie najważniejszy podpis, jaki otrzymałem od Schalke 04 - należy on do Klaasa-Jana Huntelaara!
O podpis tego piłkarza zabiegałem już w tamtym roku, wysyłając list z prośbą o podpis holendra ( i przy okazji kilka innych podpisów). Niestety, otrzymałem wszystko tylko nie podpis byłego gracza Milanu czy Realu Madryt. Postanowiłem napisać jeszcze raz list - i znów nieudana próba. Ale do trzech razy sztuka ( zwłaszcza, że Schalke 04 nie wymaga IRC) i w końcu udało się otrzymać ten ważny, aczkolwiek nie wymarzony podpis.

Prawdziwą karierę holender zrobił w klubie z rodzinnego kraju czyli w Ajaxie Amsterdam. Świetne występy przez dwa sezony ( 76 bramek w 92 meczach) zaowocowały transferem do Realu Madryt. W Madrycie niestety nie poznali się na talencie holendra ( bądź też założyli na niego zbyt duże wymagania - praktycznie bez okresu aklimatyzacji). Zagrał tam tylko 20 spotkań, w większości będąc zmiennikiem. Nie przeszkodziło to mu w zdobyciu 8 bramek.

W 2009 roku Real zgodził się sprzedać Klaasa-Jana Huntelaara do Milanu, gdzie miał się odbudować. Kosztował bagatella 15 mln dolarów ( kto bogatemu zabroni). W Milanie również nie poznali się na talencie holendra. Jak inaczej nazwać fakt, że w swoim debiucie, wchodząc w 83 minucie meczu holender zdobywa dwie bramki w doliczonym czasie gry ?  Niestety, we włoskim klubie nie zrobił kariery i sprzedano go za 14 mln do niemieckiego Schalke 04, gdzie z powodzeniem gra do dzisiaj.

Klaas- Jan Huntelaar to specyficzny napastnik, żyjący z podań i umiejący wykańczać akcje całego zespołu. Raczej nie jest typowym kreatorem gry jak choćby Lewandowski. Znakomicie radzi sobie przy dośrodkowaniach, gdzie trzeba piłkę skierować głową do bramki, lub w odpowiedni sposób dostawić nogę. Myślę, że to było główną przyczyną nieodnalezienia się we włoskim klubie.Jak zdobyty : Prośba na :
                                                            FC Gelsenkirchen-Schalke 04 e.V.                                                
Ernst-Kuzorra-Weg 1  
45891 Gelsenkirchen 
Ile czekałem: 14 dni
Oryginalny : Tak

11 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratuluję :)
  Zapraszam do mnie ;)
  http://autografy-dawida123.blogspot.com/2016/01/50-oliver-kahn.html?m=0

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję :) zapraszam do mnie http://autografyciastka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratuluje ;)
  http://skokinarciarskie98.blogspot.com/2016/01/18-noriaki-kasai.html

  OdpowiedzUsuń
 5. Gratulację :)
  Zapraszam na Nową Notkę : http://autografymoje.blogspot.com/2016/01/thiago-silva.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulacje :)
  http://autografy-adriana-arka.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń