sobota, 15 września 2018

425. Federico Macheda

Cześć,
Dziś chciałbym zaprezentować podpis od włoskiego napastnika Federico Machedy.
Urodzony w Rzymie, Macheda rozpoczął swoją karierę piłkarską w miejscowym Lazio. Z powodu zakazu podpisywania kontraktów przez niepełnoletnich zawodników we Włoszech, Federico nie był trwale związany z klubem. Wykorzystał to angielski zespół, Manchester United, podpisując kontrakt juniorski z zawodnikiem, zaraz po jego 16. urodzinach. 16 września 2007 roku, wkrótce po przenosinach rodziny Machedy do Manchesteru, zawodnik dołączył oficjalnie do zespołu, otrzymując 3-letnie stypendium w klubowej Akademii.
Piłkarz od razu po podpisaniu kontraktu dołączył do zespołu Manchesteru do lat 18. Macheda zadebiutował w wygranym 1:0 meczu przeciwko Barnsley, zdobywając zwycięskiego gola. W swoim pierwszym sezonie w klubie został najlepszym strzelcem ligi. Piłkarzowi udało się zadebiutować w zespole rezerw, gdy zmienił w 68. minucie Gerarda Piqué w przegranym 0:2 meczu z Liverpoolem.
Macheda podpisał swój pierwszy, profesjonalny kontrakt z Manchesterem United w dniu jego 17. urodzin w sierpniu 2008 roku. W sezonie 2008/2009 piłkarz kontynuował grę w zespole U-18 oraz kilkakrotnie występował w drużynie rezerw. Pod koniec sezonu zawodnik przebił się do składu rezerwowego Manchesteru, zdobywając osiem goli w ośmiu meczach, z czego trzy z meczu przeciwko Newcastle United 30 marca 2009 roku. Ferguson wynagrodził osiągnięcia Machedy powołując go na mecz z Aston Villą w kwietniu 2009 roku. Gdy Manchester United, po godzinie gry przegrywał 2:1, Alex Ferguson wpuścił Machedę za Naniego. W 80. minucie wyrównującego gola strzelił Cristiano Ronaldo, a gola na miarę 3 punktów strzelił właśnie Macheda w 3. minucie doliczonego czasu gry. Mimo wielu cennych bramek zdobywanych przez Federico, nie zdołał się on przebić do pierwszego składu Czerwonych Diabłów. Stąd jego liczne wypożyczenia: Sampdoria, Queens Park Rangers, Stuttgart, Doncaster Rovers czy Birmingham City. Obecnie jest zawodnikiem Cardiff City. Autograf pochodzi z wymiany, za którą serdecznie dziękuję !

Jak zdobyty : Wymiana