poniedziałek, 28 października 2019

578. Przemysław Frankowski

Cześć,
Dziś chciałbym przedstawić autograf kolejnego polskiego reprezentanta - Przemysława Frankowskiego. Przemek to polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika w amerykańskim klubie Chicago Fire oraz w reprezentacji Polski. Wychowanek Lechii Gdańsk. Frankowski swoją piłkarską karierę rozpoczynał w Lechii Gdańsk, gdzie występował w zespołach juniorskich i młodzieżowych. W drugiej połowie sezonu 2010/11 włączony został do składu drużyny Młodej Ekstraklasy.
1 sierpnia 2014 podpisał kontrakt z Jagiellonią Białystok. Przyjął numer 21 po długoletnim napastniku białostockiego klubu, Tomaszu Frankowskim.
W rozgrywkach pucharowych UEFA zadebiutował 9 lipca 2015 w wygranym (8-0) meczu Jagiellonii z Kruoja Pokroje, zmieniając w 62. minucie Piotra Grzelczaka. Zdobył klasycznego hat-tricka, strzelając bramki w 64., 75. i 80. minucie. Zaliczył występy w barwach Jagiellonii przeciwko Omonii Nikozja. Wiosną 2018 otrzymał powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski. W kadrze zadebiutował 23 marca 2018 w sparingu z Nigerią, grając na boisku przez 85 minut. Znalazł się również w szerokiej kadrze na Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji, jednak ostatecznie nie otrzymał powołania od selekcjonera Adama Nawałki.
Autograf zdobyłem osobiście podczas Zgrupowania Reprezentacji Polski.

Jak zdobyty : Osobiście