sobota, 5 listopada 2016

177. Alexandre Pato

Cześć, 
Z piłkarzami Milanu jest tak,  że zdecydowanie łatwiej zdobyć ich autograf, kiedy już nie grają we włoskim klubie. Podobnie było z brazylijskim piłkarzem- Alexandre Pato, którego szansa na zdobycie podpisu pojawiła się dopiero podczas zimowego okienka transferowego kiedy to trafił do londyńskiej Chelsea. 

Alexandre Pato to była wielka nadzieja Milanu. I prawdopodobnie zawodnik ten stałby się wielkim piłkarzem pokroju najlepszych - gdyby nie ciągłe kontuzje, po których nie mógł wrócić do dawnej formy. Już sam fakt porównywania go do samego Ronaldo budził wiele kontrowersji, ale patrząc na ich grę, mieli naprawdę sporo wspólnego. Pato przeszedł w 2008 roku do Milanu z brazylijskiego Internationalu za 22 mln euro. Kwota szybko się zwróciła, bowiem w swoim pierwszym sezonie spędzonym w barwach Rossonerich strzelił 18 bramek w 42 meczach. W sezonie 2010/2011 AC Milan zdobył tytuł Mistrza Włoch do czego walnie przyczynił się Pato - w 25 spotkaniach strzelił 14 bramek ( był najlepszym strzelcem zespołu wraz z Ibrahimoviciem i Robinho)

W 2011 roku w meczu grupowym LM przeciwko Barcelonie strzelił piątą najszybciej strzeloną bramkę w historii LM - zdobył gola już w 24 sekundzie spotkania. 


Niestety liczne kontuzje spowodowały, że włoski klub zdecydował się sprzedać tego zawodnika z powrotem do Brazylii. W brazylijskim Corinthias zagrał jedynie 30 spotkań i zdecydowano się na wypożyczenie zawodnika do Chelsea. W Chelsea również wielkiej kariery nie zrobił i ostatecznie angielski klub zdecydował się nie wykupywać zawodnika, a sam Pato przeniósł się do hiszpańskiego Villarreal.
Ogólnie w Milanie wystąpił w 117 oficjalnych spotkaniach i zdobył w nich 51 bramek.

Do Pato wysyłałem list na adres Chelsea, ale niestety zawodnik mi nie odpisał. Dlatego też zdecydowałem się na wymianę, za którą serdecznie dziękuję Bartkowi !


 Jak zdobyty : Wymiana
Ile czekałem: -
Jakość: Oryginał

5 komentarzy: