niedziela, 30 kwietnia 2017

241. Thomas Tuchel

Cześć,
Dziś chciałbym zaprezentować podpis od trenera niemieckiej Borussi Dortmund - Thomasa Tuchela. Tuchel zastąpił w 2015 roku Jurgena Kloppa na stanowisku trenera niemieckiego klubu. Wcześniej był szkoleniowcem takich klubów jak Stuttgart, Mainz czy Augsburg. W Borussi od razu wprowadził system szkolenia oparty na młodzieży, czego efektem jest to że Borussia ma chyba najmłodszy skład ze wszystkich topowych klubów świata. Nie będę ukrywał że bardzo imponuje mi fakt stawiania na młodych, obiecujących zawodników w czasach, gdzie za piłkarzy płaci się naprawdę ogromne sumy... 
Co ciekawe Tuchel nigdy nie był piłkarzem nawet średniego formatu. Trudno w jego piłkarskim CV doszukiwać się znanych klubów - jedynie Sttutgarter Kickers - obecnie 3 niemiecka liga oraz SSV Ulm 1846- obecnie 5 liga niemiecka. W dorosłej Reprezentacji Niemiec nie zagrał ani razu, ma na swoim koncie trzy występy w młodzieżowej Reprezentacji Niemiec U-19. Słaba piłkarska kariera nie przeszkodziła mu jednak w tym, aby stać się jednym z najlepszych trenerów na świecie.
Autograf zdobyty dzięki wymianie z Igorem, za którą serdecznie mu dziękuję ! 

Jak zdobyty : Wymiana
Ile czekałem: -
Jakość: Oryginał

5 komentarzy:

  1. Gratulacje :) Zapraszam do mnie: http://grafkamil.blogspot.com/2017/04/195-magdalena-neuner.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratki, często sprawdza się zasada słaby zawodnik, ale bardzo dobry trener ;)Zapraszam na nowy post: https://autografyzuzy.blogspot.com/2017/05/18-luca-egloff-plastron-i-akredytacja.html ;)

    OdpowiedzUsuń