sobota, 13 kwietnia 2019

511. Robert Gumny

Cześć,
Dziś autograf od  bocznego obrońcy poznańskiego Lecha - Roberta Gumnego. Robert to wychowanek Lecha Poznań. W Ekstraklasie zadebiutował 19 marca 2016 w przegranym meczu z Legią Warszawa (0:2), w którym w 90. minucie zmienił Tomasza Kędziorę. Sezon 2015/2016 zakończył z czterema występami w najwyższej klasie rozgrywkowej na koncie. 7 lipca 2016 wystąpił przez pełne 90. minut w wygranym spotkaniu o Superpuchar Polski z Legią Warszawa (4:1). W rundzie jesiennej sezonu 2016/2017 rozegrał w Ekstraklasie sześć meczów, wystąpił także w jednym spotkaniu Pucharu Polski (z Ruchem Chorzów).
W styczniu 2017 został wypożyczony na pół roku do Podbeskidzia Bielsko-Biała W rundzie wiosennej sezonu 2016/2017 był jego podstawowym zawodnikiem – w I lidze rozegrał 14 meczów (wszystkie w pierwszym składzie), strzelając dwa gole w spotkaniach z GKS-em Katowice (2:1; 31 marca 2017) i MKS-em Kluczbork (3:1; 4 czerwca 2017). W czerwcu 2017 powrócił do Lecha Poznań. 29 czerwca 2017 zadebiutował w Lidze Europy w wygranym meczu pierwszej rundy eliminacyjnej z macedońskim Pelisterem (4:0). Na początku sierpnia 2017 podpisał z poznańskim klubem nowy kontrakt, obowiązujący do końca czerwca 2021. W 2019 r. zwyciężył w plebiscycie Głosu Wielkopolskiego na najlepszego piłkarza Wielkopolski.
Autograf zdobyłem pisząc prośbę zbiorową na adres poznańskiego klubu. Musze śmiało przyznać, że Lech Poznań w tym sezonie ma naprawdę bardzo ładne karty klubowe !