poniedziałek, 3 sierpnia 2020

688. Dušan Kuciak

Cześć,
Dziś chciałbym pokazać wam autograf pochodzący od Dušana Kuciaka. Dušan to słowacki piłkarz występujący na pozycji bramkarza w polskim klubie Lechia Gdańsk. Reprezentant Słowacji w latach 2006–2013. 1 sierpnia 2011 został zawodnikiem Legii Warszawa. W polskim zespole zadebiutował 25 sierpnia tegoż roku w wygranym 3:2 meczu kwalifikacji do Ligi Europy UEFA ze Spartakiem Moskwa. W Ekstraklasie debiutował 28 sierpnia 2011 w meczu z ŁKS-em Łódź (3:1). W debiutanckim sezonie 2011/2012, pozostał niepokonany przez 759. minut. Ten wyczyn jest drugim wynikiem w historii Legii (Władysław Grotyński zachował czyste konto przez 762. minuty) oraz czwartym w Ekstraklasie. W drużynie Legii występował do końca 2015. Rozegrał 193 meczów w barwach warszawskiego zespołu (131 w Ekstraklasie, 13 w Pucharze Polski, 37 w Lidze Europy, 10 w eliminacjach do Ligi Mistrzów oraz 2 o Superpuchar Polski).1 lutego 2016 na mocy 1,5 letniego kontraktu został zawodnikiem angielskiego klubu Hull City A.F.C. 23 sierpnia 2016 zadebiutował w barwach angielskiej drużyny w meczu pucharu ligi angielskiej przeciwko Exeter City. 3 lutego 2017 został zawodnikiem Lechii Gdańsk. 12 lutego 2017 Dušan Kuciak zadebiutował w bramce Biało-Zielonych w Ekstraklasie w meczu z Jagiellonią Białystok (3:0). Dušan Kuciak od swojego debiutanckiego meczu z Jagą rozegrał już 95 meczów ligowych, 3 w Pucharze Polski, 2 w Lidze Europy oraz 1 o Superpuchar Polski.

Jak zdobyty : Prośba na adres: