środa, 23 stycznia 2019

473. Gabriel Boschilia

Cześć,
Dziś przedstawię kolejny autograf z lipcowego zbierania AS Monaco w Krakowie. Należy on do  brazylijskiego piłkarza występującego na pozycji pomocnika we francuskim klubie FC Nantes, do którego jest wypożyczony z AS Monaco. Były młodzieżowy reprezentant Brazylii. Posiada także obywatelstwo włoskie.
Boschilia rozpoczął swoją karierę w juniorskiej drużynie Guarani FC, skąd w listopadzie 2012 roku trafił do São Paulo, z którym związał się trzyletnią umową. 22 stycznia 2014 roku zadebiutował w barwach pierwszego zespołu podczas wygranego 4:0 spotkania mistrzostw stanowych z Mogi Mirim, zmieniając w 84. minucie Ganso, a następnie asystując przy bramce Douglasa. 6 marca tego samego roku podpisał z klubem nowy kontrakt, obowiązujący do marca 2019 roku 20 kwietnia 2014 roku zadebiutował w brazylijskiej ekstraklasie, wychodząc w podstawowym składzie na wygrany 3:0 mecz z Botafogo. 23 listopada tego samego roku zdobył swojego pierwszego gola w barwach klubu podczas wygranego 1:0 spotkania z Santosem FC.
10 sierpnia 2015 roku podpisał pięcioletnią umowę z monakijskim klubem AS Monaco. W nowych barwach zadebiutował oficjalnie 20 września tego samego roku, zmieniając Adamę Traoré w 78. minucie przegranego 2:3 spotkania ligowego z FC Lorient 9 stycznia 2016 roku udał się na półroczne wypożyczenie do belgijskiego Standardu Liège.