niedziela, 22 lipca 2018

406. Antonio Nocerino

Cześć,
Dziś chciałbym zaprezentować autograf pochodzący od byłego zawodnika takich klubów jak Juventus czy AC Milan - Antonio Nocerino! Antonio Nocerino to włoski piłkarz grający na pozycji pomocnika, reprezentant Włoch. Jest bardzo walecznym zawodnikiem.Podczas pobytu w Juventusie był ustawiany na pozycji środkowego pomocnika i rozgrywającego. Bardzo dobrze pilnuje swoich przeciwników, często znajduje się w polu karnym, a także próbuje strzałów zza pola karnego lub asystowania. Jest często porównywany do Gennaro Gattuso, po którym odziedziczył swój obecny numer na koszulce.  W lecie 2007 roku, Juventus posiadając połowę karty zawodnika, wykupił drugą połowę z Piacenzy za 3,7 mln euro. Swój oficjalny debiut w Serie A z Juventusem zaliczył w dzień otwarcia sezonu przeciwko Livorno, gdzie Juventus wygrał 5-1. Potem trener Claudio Ranieri dał mu grać regularnie. W drugiej połowie sezonu w klubie pojawił się Mohamed Sissoko, przez co stracił pewne miejsce w pierwszej jedenastce, ale udało mu się zaliczyć 32 występy w lidze i 4 w Pucharze Włoch.
Nocerino był członkiem kadry reprezentacji Włoch do lat 21 na Mistrzostwach Europy, gdzie rozegrał wszystkie mecze, zawsze wychodząc w podstawowej jedenastce. W dorosłej drużynie narodowej zadebiutował 17 października 2007 w towarzyskim spotkaniu z Republiką Południowej Afryki. Wraz z reprezentacją Włoch na Mistrzostwach Europy w 2012 zajął drugie miejsce.
Autograf zdobyłem dzięki wymianie z innym kolekcjonerem. Jest to kolejny autograf zawodnika AC Milan w mojej kolekcji.

Jak zdobyty : Wymiana